Δες μια αγαπημένη μου ταινία - 14 (Φεβρουάριος 2019)

Κάθε τόσο κάνουμε μια κλήρωση κι ο ένας βλέπει μια αγαπημένη ταινία του άλλου.
Αβατάρι χρήστη
Ιαβερης
Μύστης
Αναρτήσεις: 195
Εγγραφή: 02 Απρ 2013, 01:29

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία - 14 (Φεβρουάριος 2019)

Ανάρτησηαπό Ιαβερης » 09 Φεβ 2019, 13:51

Στιλλ, πολύ ενδιαφέρουσα η τριάδα σου! Θα δω το Thelma γιατί μου φαίνεται προκλητική για τα γούστα μου και δεν είναι από τις ταινίες που θα διάλεγα μόνος μου να δω. Ας πειραματιστώ λιγάκι. :)
Το Being John Malkovich το είχα έτσι κι αλλιώς στη watchlist μου εδώ και καιρό οπότε δεν το θεωρώ πρόκληση.

Απορία: Αυτός ο Τρίερ έχει καμία σχέση με τον άλλον τον γνωστό ψυχανωμαλο και πυροβολημένο Τρίερ; :))))
Άδικα περιμένεις να γυρίσει ο τροχός, το χαμστερ πέθανε.

Αβατάρι χρήστη
Θλιμμένη Κουκουβάγια
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 210
Εγγραφή: 18 Νοέ 2018, 00:58

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία - 14 (Φεβρουάριος 2019)

Ανάρτησηαπό Θλιμμένη Κουκουβάγια » 09 Φεβ 2019, 14:06

Μυρμηγκοφάγος έγραψε:Κουκουβάγια, μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι επιλέγοντας το Butterfly's Tongue, είτε θα μελαγχολήσεις, είτε θα εκνευριστείς επειδή κάνει ότι περνάει από το χέρι της για να σε μελαγχολήσει :χαχα:



Αλήθεια;
Θα δω την ελληνική τότε.
Να αλλάξει κάτι στις προτάσεις δεν παίζει ε;
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; (††† R.I.P. †††) those that come in by the window.




Αβατάρι χρήστη
Σάωρη
Μύστης
Αναρτήσεις: 65
Εγγραφή: 28 Ιαν 2016, 11:39

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία - 14 (Φεβρουάριος 2019)

Ανάρτησηαπό Σάωρη » 09 Φεβ 2019, 14:14

Χαχαχαχα! Να ξέρεις ότι έχουμε εντελώς αντίθετα γούστα. Πίστευα ότι με τον Νικόλα απείχαμε κάμποσο, αλλά εδώ βλέπω ότι η απόσταση διπλασιάστηκε. Εγώ λογικά θα δω το Deadpool, τα υπόλοιπα δεν θα τα έβλεπα με τίποτα. :ναι: :χαχα:

Μπορώ να σου αλλάξω μία με κάποια πιο ευχάριστη, σίγουρα δεν θα είναι χολιγουντιανή, αλλά θα σκάσει το χειλάκι σου λιγάκι παραπάνω. :ρ

Αβατάρι χρήστη
Θλιμμένη Κουκουβάγια
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 210
Εγγραφή: 18 Νοέ 2018, 00:58

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία - 14 (Φεβρουάριος 2019)

Ανάρτησηαπό Θλιμμένη Κουκουβάγια » 09 Φεβ 2019, 14:23

Ναι, αν μπορείς θα το ήθελα, όχι όμως τούρκικη η ελληνική...

Το "Alien" (1979) μου κάνει εντύπωση που δεν το έχεις δει, αν το κάνεις θα σε καθηλώσει, είναι αριστουργηματική ταινία!
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; (††† R.I.P. †††) those that come in by the window.




Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία - 14 (Φεβρουάριος 2019)

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 09 Φεβ 2019, 15:28

Παιδιά δεν χρειάζεται να αλλάζετε τις αρχικές σας επιλογές.
Ξαναείπα πως το νόημα του παιχνιδιού είναι να δούμε κάτι το οποίο δεν θα επιλέγαμε μόνοι μας.

Οι επιλογές του καθενός μας παραμένουν ως έχουν λοιπόν.
Δεν νομίζω πως αλλάζοντας κατά τέτοιο τρόπο τους κανόνες θα βοηθήσει κάπου. Ίσα ίσα κάθε φορά θα δημιουργείται μια αναστάτωση από τις αλλαγές.
Αυτό! :ναι:
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Σάωρη
Μύστης
Αναρτήσεις: 65
Εγγραφή: 28 Ιαν 2016, 11:39

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία - 14 (Φεβρουάριος 2019)

Ανάρτησηαπό Σάωρη » 09 Φεβ 2019, 15:51

Ωραία δεν προτείνω άλλη! Ευτυχώς δηλαδή! Και οι 3 είναι πολύ ωραίες ταινίες. Ειδικά οι ξενόγλωσσες. :)

Όσο για εμένα, θα δω όπως είπα το deadpool, παρ' ότι το απέφευγα καιρό παρά τις προτροπές γνωστών. :γρμβ: :ρ

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία - 14 (Φεβρουάριος 2019)

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 09 Φεβ 2019, 15:59

Σάωρη! :μπράβο:
Τώρα για το Deadpool, καλό κουράγιο! :χαχα:
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506
Εγγραφή: 01 Νοέ 2014, 14:38

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία - 14 (Φεβρουάριος 2019)

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 09 Φεβ 2019, 16:04

Λοιπόν καλέ μου Ιαβέρη, η Θέλμα είναι απο τις αγαπημένες μου ταινίες.. Δεν θέλω να σου ασκήσω πίεση, αλλα θα πρέπει να σου αρέσει :χαχα: (προφανώς και κάνω πλάκα αλλα νομίζω θα την βρείς τουλάχιστον ενδιαφέρουσα. Είναι έντονη πάντως σε αρκετά σημεία.). Ο Γιοακίμ Τρίερ έχει κάποιου είδους συγγένεια με τον Λαρς αλλα δεν ξέρω τι είδους. Του φέρνει στο τούτο αμα τον παρατηρήσεις :ρ

Εμένα κάτι μου κανει αυτη με τον Γουίλ Σμίθ. Εχω δει δυο τρείς φορές τις 7 ζωές και μου άρεσε κάμποσο και ο Σμίθ και η ταινία οπότε θα το ξαναεπιχειρήσω. Toν Λινκλέιτερ τον βαριέμαι. Ισως να δώ και την Ρόμα που κάπως μου φαίνεται ενδιαφέρουσα η υπόθεση.
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..

Αβατάρι χρήστη
Ιαβερης
Μύστης
Αναρτήσεις: 195
Εγγραφή: 02 Απρ 2013, 01:29

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία - 14 (Φεβρουάριος 2019)

Ανάρτησηαπό Ιαβερης » 09 Φεβ 2019, 17:04

Στιλλ, χαίρομαι που θα δεις το Κυνήγι, το είχα δει σχετικά πρόσφατα και το έβαλα ήδη στις πολύ αγαπημένες μου ταινίες. Κανόνισε να πάρεις μαντηλάκια όμως, μιλάμε για την απόλυτη tear-jerker ταινία.
Άδικα περιμένεις να γυρίσει ο τροχός, το χαμστερ πέθανε.

Αβατάρι χρήστη
Μυρμηγκοφάγος
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 820
Εγγραφή: 27 Ιούν 2014, 23:38

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία - 14 (Φεβρουάριος 2019)

Ανάρτησηαπό Μυρμηγκοφάγος » 09 Μάρ 2019, 02:12

Είδα το Pilgrimage και ανήρτησα την άποψή μου στο θέμα του εδώ


Επιστροφή “Δες μια αγαπημένη μου ταινία”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 3 επισκέπτες