Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 19 Σεπ 2018, 22:04

Ξενέρωτας έγραψε:Μεταξυ μας, σιγουρα θα του φοραει κερατο η Ειμι :Ρ
:σύμφωνοι: Έτσι λένε οι εμπειρίες της ζωής. Ίσως τα δείξουν σε κανα σπιν-οφ. :))))
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Ίζι » 20 Σεπ 2018, 21:53

Λοιπόν, υπάρχει πράγματι σπιν οφ του Big Bang Theory, όπου μαθαίνουμε ότι η Έιμι και ο Σέλντον μένουν μαζί και γίνονται και γονείς (δεν το είδα ακόμα, αλλά μάλλον θα το αρχίσω).

Τώρα για κέρατο δεν ξέρω... δικαιολογημένη θα ήταν βέβαια. Αλλά πολύ out of character για την Έιμι. :ναι:
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Ξενέρωτας
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 355
Εγγραφή: 17 Ιούν 2013, 17:32

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Ξενέρωτας » 22 Σεπ 2018, 12:10

Συζητουσα αυτες τις μερες για το αν ειναι κανονας σε ολες τις σειρες και ταινιες να πρωταγωνιστουν και μη-καυκασιοι ηθοποιοι, ακομα και αν δεν υπαρχει ιστορικο context. Αναρωτιεμαι, αν ισχυει κατι τετοιο και με τη σειρα Βικινγκς (δεν την παρακολουθω οποτε δεν εχω επιβεβαιωσει)
Είμαι στην πολύ φάση δικέ μου, αλλά εσύ ξηγιέσαι στο αλλιώς και μου τη βγαίνεις με κόκκινο να πούμε! -- Γιάννης Δαλιανίδης, 1980ς

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Ίζι » 23 Σεπ 2018, 15:30

Είδα ξανά το My Big Fat Greek Wedding (μου αρέσει πολύ αυτή η κωμωδία) και πρόσεξα κάτι. Είναι απ' τις λίγες (αν όχι η μόνη που μπορώ να σκεφτώ αυτή τη στιγμή) ρομαντικές κομεντί, στις οποίες το ζευγάρι δεν χωρίζει για να τα ξαναφτιάξει στο τέλος και γενικά δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα ή τσακωμό. Με την οικογένεια της πρωταγωνίστριας υπάρχουν κάποια θέματα, όπως στην πραγματικότητα όλη η ταινία είναι μια ανέμελη πλάκα στην οποία κανείς ποτέ δεν προβληματίζεται, κι αν προβληματιστεί, κρατάει λίγο. Ειδικά ο χαρακτήρας του Ίαν είναι απίθανος. Γνωρίζει και ερωτεύεται την Τούλα, κι από κει και πέρα συμμετέχει με τρελή προθυμία στο όλο ελληνικό "τσίρκο". Είναι μέσα σε όλα και δεν φέρνει την παραμικρή αντίρρηση :ρ Γενικά η ταινία δεν με πειράζει τελικά που παρουσιάζει μια στερεοτυπική και καρικατουρίστικη εκδοχή της ελληνικής οικογένειας, γιατί μέσα στην υπερβολή της, έχει και μεγάλο ποσοστό αλήθειας.
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 24 Σεπ 2018, 10:33

Ίζι έγραψε: Ειδικά ο χαρακτήρας του Ίαν είναι απίθανος. Γνωρίζει και ερωτεύεται την Τούλα, κι από κει και πέρα συμμετέχει με τρελή προθυμία στο όλο ελληνικό "τσίρκο".


Αν ήμουν εγώ στην θέση του, ο γάμος θα είχε τελειώσει με συνοπτικές διαδικασίες... :χαχα:
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Ίζι » 24 Σεπ 2018, 15:16

Τι εννοείς Νικόλα; Δεν θα καθόσουν να σε βαφτίσουν ΧΟ στη φουσκωτή πισίνα με τα παπάκια για χάρη της αγαπημένης σου; :ρ
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 24 Σεπ 2018, 15:51

Εδώ κόντεψα να χαλάσω τον γάμο μου για τα σταράκια (που δεν με άφηναν βάλω), σκέψου με παπάκια που θα έφτανα!! :χαχα:
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 24 Σεπ 2018, 17:23

Τι ειναι τα σταρακια; :ανέκφραστος:
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Ίζι » 24 Σεπ 2018, 22:38

Παπούτσια καλέ :))))

(δηλαδή μεγαλώσαμε τόσο, που τώρα οι νέοι δεν ξέρουν τι είναι τα σταράκια και ξέρουμε εμείς. Φτουυυυ)
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 24 Σεπ 2018, 23:28

Πρωτη φορα το ακουω... :ααργκ:
Αυτα τα πανινα παπουτσια σταρακια λεγονται; να φανταστεις οτι εχω κιολας τετοια και δεν ηξερα οτι λεγονται ετσι! :))))
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."


Επιστροφή “Οθόνων Διάφορα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 5 επισκέπτες