Βρες την ταινία

Αβατάρι χρήστη
Κόρτο Μαλτέζε
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 315
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 09:41

Re: Βρες την ταινία

Ανάρτησηαπό Κόρτο Μαλτέζε » 06 Απρ 2016, 21:46

Είναι οι παραγωγοί του Μελ Μπρουκς

Μιούζικαλ (που ανεβάζουν οι Παραγωγοί)
Χίτλερ (Άνοιξη για τον Χίτλερ το θέμα του Μιούζικαλ)
LSD τα αρχικά του Λορέντζο Σεντ Ντυμπουά του τραγουδιστή που παίζει τον Χίτλερ
Ήθελα να γράψω κάτι βαθυστόχαστο αλλά δεν μου έρχεται τώρα

Αβατάρι χρήστη
Θλιμμένη Κουκουβάγια
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 210
Εγγραφή: 18 Νοέ 2018, 00:58

Re: Βρες την ταινία

Ανάρτησηαπό Θλιμμένη Κουκουβάγια » 12 Ιουλ 2020, 21:03

Είδος: περιπέτεια - sci-fi
Στοιχεία: post apocalyptic, δρόμοι-έρημος, Αυστραλία
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; (††† R.I.P. †††) those that come in by the window.




Αβατάρι χρήστη
Θλιμμένη Κουκουβάγια
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 210
Εγγραφή: 18 Νοέ 2018, 00:58

Re: Βρες την ταινία

Ανάρτησηαπό Θλιμμένη Κουκουβάγια » 13 Ιουλ 2020, 21:07

Κανείς;
Είναι πολύ εύκολο...

Δεν μπαίνει πια και αυτή η Μπιατρίξ γιατί λέει βαρέθηκε και άλλα τέτοια...
Πιθανόν της χάκαραν το account και έβγαλαν την πανέμορφη Ούμα Θέρμαν από το avatar γιατί δεν τους άρεσε και έβαλαν αυτή της Αλίκης Βουγιουκλάκη, έλεος, αυτή δεν θα έκανε ποτέ κάτι τέτοιο... μια φορά είχαμε σκοτωθεί γιατί δεν είχα συμφωνήσει μαζί της πως το Kill Bill είναι η καλύτερη ταινία όλων των εποχών αλλά είπα ότι απλά είναι μια πολύ καλή ταινία, ποιος ξέρει που θα βρίσκεται τώρα, κρίμα γιατί είχε class φινέτσα και λεπτό γούστο ενώ τώρα αυτός που την χάκαρε μας πρήζει με τον παλιό ελληνικό κινηματογράφο, ευτυχώς που δεν θα ξαναμπεί είπε για να ησυχάσω και ελπίζω σε ένα δυναμικό comeback της αληθινής Beatrix Kiddo, ίσως κάποια μέρα... :γρμβ: :γιούπι:
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; (††† R.I.P. †††) those that come in by the window.




Αβατάρι χρήστη
Βάγγυ
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 278
Εγγραφή: 08 Οκτ 2014, 01:01

Re: Βρες την ταινία

Ανάρτησηαπό Βάγγυ » 13 Ιουλ 2020, 21:47

Πάντως βρε θλιμμενη κουκουβάγια, έχει κι ο υπολοιπος ο κόσμος εμμονές, αλλά εσυ το έχεις φτάσει σε άλλο επίπεδο, θαρρώ. :)
"There was no harbor for hope" R. Lupton

Αβατάρι χρήστη
Θλιμμένη Κουκουβάγια
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 210
Εγγραφή: 18 Νοέ 2018, 00:58

Re: Βρες την ταινία

Ανάρτησηαπό Θλιμμένη Κουκουβάγια » 13 Ιουλ 2020, 22:00

Χαχαχα!! :))))
Απλά μου αρέσει να την τσιγκλάω λίγο. :ρ
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; (††† R.I.P. †††) those that come in by the window.




Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Βρες την ταινία

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 15 Ιουλ 2020, 14:44

Οι ανθρωποι αλλαζουν, Μακη, ωριμαζουν, δεν εχουν παντα τα ιδια γουστα και τις ιδιες αποψεις.. :πάνω: επιπλεον, αφου σπουδαζω σε αυτον τον τομεα, λογικο ειναι να ασχολουμαι με ολη την γκαμα του θεατρου και του κινηματογραφου, και παλιου και νεου, και ξενου και ελληνικου κλπ.. τωρα αν αναφερεσαι στην ''εμμονη'' μου με το kill bill ηταν μια νεανικη χαζομαρα μου.. απλα ειχα ενθουσιαστει, παθιαστει, οπως εναν ερωτα της νιοτης, ακομα το αγαπω και παραμενει μια απο της αγαπημενες μου ταινιες αλλα δεν τρελαινομαι κιολας οπως πρωτα, εχουν τραβηξει την προσοχη μου αλλα πραγματα.. αυτα για να ξεκαθαρισω τη θεση μου αφου εχεις απορια.
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Θλιμμένη Κουκουβάγια
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 210
Εγγραφή: 18 Νοέ 2018, 00:58

Re: Βρες την ταινία

Ανάρτησηαπό Θλιμμένη Κουκουβάγια » 15 Ιουλ 2020, 23:35

Όλα αυτά τα έλεγα αλλά και σε άλλους τα έχω πει που έχουν/είχαν τέτοιου είδους κολλήματα, κάποια στιγμή ενθουσιαζόμαστε για κάτι υπερβολικά αλλά με την πάροδο του χρόνου δίνει τη σειρά του σε άλλα πράγματα που την δεδομένη στιγμή παίρνουν και την αρμόζουσα θέση στις προτιμήσεις μας, είναι κάτι απολύτως φυσιολογικό και έχει να κάνει με την ηλικιακή ωριμότητα (αν και δεν σχετίζεται άμεσα) τις αντιλήψεις τα βιώματα και γενικά τα χαρακτηριστικά αυτά που συνθέτουν και διαμορφώνουν την προσωπικότητά μας στο πέρασμα του χρόνου.
Θυμάμαι που είχες προσδώσει και έναν "τίτλο ιερότητας/λατρείας" κάτι σύνηθες στις μεγάλες αγάπες που όμως μας εγκλωβίζουν εμποδίζοντάς μας να ανακαλύψουμε "νέους κόσμους" μέχρι τη στιγμή που θα σπάσουμε τα δεσμά και θα φύγουμε τρέχοντας ... :ρ

Στο θέμα μας, ποια είναι η ταινία που γίνεται αναφορά παραπάνω;
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; (††† R.I.P. †††) those that come in by the window.




Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Βρες την ταινία

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 16 Ιουλ 2020, 15:38

Ο καθένας έχει την δική του πορεία η οποία δεν είναι μια προσωπική υπόθεση και δεν χρειάζεται να ακολουθεί απαραίτητα τις κοσμοθεωρίες όποιου άλλου. Λυπάμαι που βλέπω την Μπιατρίξ σχεδόν να απολογείται για την αδυναμία της στο Κιλ Μπιλ. Ειδικά τα γούστα είναι ότι πιο προσωπικό και σίγουρα δεν αφορούν τον διπλανό μας. Παρότι εμένα δεν μου αρέσει ο Ταραντίνο, δεν μπορώ να φανταστώ το να χρειάζεται να απολογηθώ για το οτιδήποτε υποτιθέμενα B ή C ή και Α, που μπορεί να μου αρέσει ή να μου άρεσε.

Η εμμονή της Μπιατριξ για το Kill Bill, ποτέ δεν με ενόχλησε. Σε αντίθεση, σε όλη την αλληλεπίδραση το μόνο που θεωρώ επιλήψιμο, και πλέον αρκετά ενοχλητικό και σε εμένα, είναι η εμμονή της Θλιμμένης Κουκουβάγιας με την Μπιατρίξ, ειδικά όταν η δεύτερη το έχει πει ξανά και ξανά όσο πιο ξεκάθαρα γίνεται "με ενοχλείς, μην κολλάς μαζί μου". Η απευθείας παράκληση της Μπιατριξ, που η ίδια πραγματικά δεν ενόχλησε πουθενά, αγνοήθηκε τελείως.

Δεν ξέρω ποιος θα φύγει επειδή δεν του αρέσει πια εδώ κτλ. Παρότι δεν θέλησα να επέμβω μέχρι τώρα, θα μου επιτρέψετε από εδώ και πέρα να παρέμβω ρυθμιστικά. Σε όποιον θελήσει να παραμείνει μαζί μας.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Θλιμμένη Κουκουβάγια
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 210
Εγγραφή: 18 Νοέ 2018, 00:58

Re: Βρες την ταινία

Ανάρτησηαπό Θλιμμένη Κουκουβάγια » 16 Ιουλ 2020, 18:04

Α καλά, αφήνεις να εννοηθεί τεχνηέντως μέσα από το γραπτό λόγο πως η Θλιμμένη Κουκουβάγια είναι ένας κακός και ενοχλητικός χρήστης που δεν ακούει τις παρακλήσεις και τις "φωνές απόγνωσης" της Beatrix Kiddo όταν εσείς οι υπόλοιποι ανταλλάσσετε και ειρωνικά σχόλια και πισώπλατες μαχαιριές (δεν αναφέρομαι κάπου συγκεκριμένα απλά ότι έχω διαβάσει κατά καιρούς στο forum σε διάφορες ενότητες).
Φίλτατε πλάκα κάνουμε και χαβαλέ αν δεν το έχεις καταλάβει και αυτό έχει σημασία σε ένα φόρουμ που απαριθμεί μερικά άτομα και όχι να μαθαίνουμε ταινίες ή να διαβάζουμε κριτικές όταν υπάρχει πχ το IMDb που έχει χιλιάδες reviews για μία ταινία και μπορείς να μάθεις οτιδήποτε θέλεις (θέλω να πω είναι δευτερευούσης σημασίας).
Επειδή όμως με θίγει το παραπάνω θα ήθελα αν και εφόσον η Μαρία αισθάνεται προσβεβλημένη από την όλη στάση μου να διαγραφεί ο παρών λογαριασμός και ζητάω προκαταβολικά συγγνώμη αν η παρουσία μου σας κούρασε.
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; (††† R.I.P. †††) those that come in by the window.




Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Βρες την ταινία

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 16 Ιουλ 2020, 21:12

Ένα φόρουμ έχει καί τα σοβαρά του καί το χαβαλέ του και είναι όλα ευπρόσδεκτα. Και σίγουρα όταν κάποιος έχει π.χ. μια σταδιοδρομία 12 ετών σε κάποιο φόρουμ και μερικές χιλιάδες αναρτήσεις, κάπου μπορεί να έχει και το στραβοπάτημά του.

Κι αν για σένα όλα εδώ είναι χαβαλέ, αν ψάξεις θα βρεις πολλές σοβαρές αναρτήσεις, παρουσιάσεις, αναλύσεις κτλ. που κόστισαν έρευνα και χρόνο. (π.χ.)

Το να ακολουθεί κάποιος κάποιον συστηματικά, ενώ ο άλλος το λέει ξεκάθαρα πως ενοχλείται, είναι μια διαφορετική περίπτωση. Κανονικά, θα έπρεπε ο καθένας μόνος του να έχει την στοιχειώδη ευαισθησία να ανταποκριθεί σε ένα τέτοιο κάλεσμα. Σου το έλεγε η Μπιατριξ, έπειτα το σημείωσα κι εγώ, έφτασε ο κόμπος πέρα από το χτένι. Δηλ. το πιστεύω πραγματικά πως μέσα σε όλα ένας σημαντικός παράγοντας είναι και οι ενοχλήσεις σου.

Ίσως η Μαρία είναι ένα πολύ όμορφο κορίτσι (δεν την έχω δει) κι αυτός είναι εδώ για σένα ένας τρόπος να ασχολείται μαζί σου. Δεν ξέρω.

Πραγματικά όμως δεν νομίζω πως χωράει άλλο πλέον αυτή η συμπεριφορά εδώ πέρα.

Ένα αστείο για να είναι αστείο πρέπει να γελάνε καί οι δύο. Αν ο ένας ενοχλείται δεν είναι αστείο, είναι ενόχληση.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."


Επιστροφή “Διασκέδαση”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 3 επισκέπτες