Εφήμερο σουξουμούξου

Αβατάρι χρήστη
Θλιμμένη Κουκουβάγια
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 210
Εγγραφή: 18 Νοέ 2018, 00:58

Re: Εφήμερο σουξουμούξου

Ανάρτησηαπό Θλιμμένη Κουκουβάγια » 11 Ιούν 2020, 22:32

Φυσικά, αφού είμαι καλός και πρόθυμος άνθρωπος. :ρ
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; (††† R.I.P. †††) those that come in by the window.




Αβατάρι χρήστη
Ξενέρωτας
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 355
Εγγραφή: 17 Ιούν 2013, 17:32

Re: Εφήμερο σουξουμούξου

Ανάρτησηαπό Ξενέρωτας » 12 Ιούν 2020, 13:11

Παραξενο, πως γινεται στα αλλα σαιτ και δεν διαγραφονται οταν διαγραφεται το πρωτοτυπο; :χμ:
Είμαι στην πολύ φάση δικέ μου, αλλά εσύ ξηγιέσαι στο αλλιώς και μου τη βγαίνεις με κόκκινο να πούμε! -- Γιάννης Δαλιανίδης, 1980ς

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Εφήμερο σουξουμούξου

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 12 Ιούν 2020, 17:47

Έλα ντε, αυτό λεω κι εγώ!
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Εφήμερο σουξουμούξου

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 13 Ιούν 2020, 22:30

Καταρχην, τίποτα δεν διαγράφεται από το google. Το google είναι μια μηχανή αναζήτησης η οποία έχει καταγράψει πού βρίσκεται τί.

Μια εικόνα φιλοξενείται από κάποιο website σε κάποιον εξυπηρετητή. Ο εξυπηρετητής είναι ένας υπολογιστής. Αυτός που κάποτε ανέβασε εκεί την εικόνα, μπορεί και να την διαγράψει.

Άλλα σάιτ μπορούν να παραπέμπουν στην εικόνα. Να την βάζουν π.χ. να προβάλεται στον δικό τους ιστότοπο, παρότι φιλοξενείται σε ξένο εξυπηρετητή. Εάν η εικόνα διαγραφεί από εκείνον τον ξένο εξυπηρετητή (από αυτόν που αρχικά την ανέβασε) θα πάψει να εμφανίζεται σε σάιτ που την χρησιμοποιούσαν (πουν την "κλέβανε" ας πούμε).

Στην ΚΛ έχουμε ανεβάσει πολλές εικόνες στον δικό μας εξυπηρετητή έτσι ώστε να μην έχουμε αυτό το πρόβλημα. Όχι όμως όλες. Απαιτεί πολύ χώρο και χρόνο από κάποιον που αναλαμβάνει να το κάνει (διαχρονικά, κυρίως εγώ αλλά και άλλοι όπως η Χηθκλιφ κτλ.)

Ελπίζω πως βοήθησα να λυθεί η απορία σου. :)
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Θλιμμένη Κουκουβάγια
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 210
Εγγραφή: 18 Νοέ 2018, 00:58

Re: Εφήμερο σουξουμούξου

Ανάρτησηαπό Θλιμμένη Κουκουβάγια » 14 Ιούν 2020, 18:16

Εδώ ο κόσμος χάνεται και η Μαρία με τις απορίες της.. λες και είναι κάτι σημαντικό, έτσι κι αλλιώς όλα θα χαθούν κάποια στιγμή... ακόμη και εμείς και τα γραπτά μας και άσε να λένε (Verba volant),scripta manent... θα σβήσουν όλα σιγά σιγά τα bytes βαθιά στα έγκατα του OS κάποιων απομακρυσμένων servers στις άκρες της γης και θα περιπλανώνται ανάμεσα σε αραχνιασμένους VLSI διαδρόμους στοιχειωμένα πλέον ωσάν τις άδικες κατάρες που θα κάνουν βόλτες σε κατεστραμμένους hdd sectors καταδικασμένα μες την λήθη του χρόνου... :αράχνη:
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; (††† R.I.P. †††) those that come in by the window.




Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Εφήμερο σουξουμούξου

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 14 Ιούν 2020, 18:30

Χαχαχα, ρε Μακη, τι πίνεις και δε μας δίνεις?
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Θλιμμένη Κουκουβάγια
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 210
Εγγραφή: 18 Νοέ 2018, 00:58

Re: Εφήμερο σουξουμούξου

Ανάρτησηαπό Θλιμμένη Κουκουβάγια » 14 Ιούν 2020, 18:35

Τίποτα, απλά θέλω να δίνω ένα λογοτεχνικό ύφος στις πεζές σκέψεις μου. :ρ
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; (††† R.I.P. †††) those that come in by the window.




Αβατάρι χρήστη
Θλιμμένη Κουκουβάγια
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 210
Εγγραφή: 18 Νοέ 2018, 00:58

Re: Εφήμερο σουξουμούξου

Ανάρτησηαπό Θλιμμένη Κουκουβάγια » 17 Ιούν 2020, 18:40

Οι συζητήσεις για το sequel του Kill Bill βρίσκονται λέει σε καλό δρόμο, δηλαδή από τον περασμένο Δεκέμβρη μέχρι και σήμερα συζητούν ο Ταραντίνο με τη Θέρμαν τι ακριβώς;;
Πάντως αρκετά "δύσκολο" θα είναι το σενάριο αφού τον Μπιλ τον ξεπάστρεψαν με συνοπτικές διαδικασίες στο 2, πιθανόν να κάνουν τίποτα "αλχημείες" για να τον αναστήσουν απ' αυτά που τα συνηθίζουν στο Hollywood εκτός και αν κάνουν μια ταινία χωρίς Μπιλ αφού και στην ταινία και στην πραγματικότητα (ο Ντέιβιντ Καραντάιν με τα σεξουαλικά βίτσια του είχε άσχημο τέλος) έχει πεθάνει.
Όλα γίνονται όμως... μπορούν να πάρουν DNA από το σώμα του που φυλάσσεται σε θάλαμο κρυογονικής σε μυστική στρατιωτική βάση κάπου στην Πολιτεία της Μοντάνα (δεν μπορώ να πω περισσότερα γιατί κινδυνεύει η ζωή μου) εκεί που βρίσκονται και άλλοι όπως ο Walt Disney ο Charlie Chaplin η Marilyn Monroe και να φτιάξουν έναν κλώνο του Καραντάιν και σε όποια ηλικία θέλουν απλά σκοντάφτουν στο "ηθικό του θέματος" καθώς και στην εναρμόνιση της πράξης αυτής με την ανάλογη νομοθεσία που να υποστηρίζει το παραπάνω δικαίωμα προς τέρψη των απανταχού σινεφίλ. :ρ
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; (††† R.I.P. †††) those that come in by the window.




Αβατάρι χρήστη
Θλιμμένη Κουκουβάγια
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 210
Εγγραφή: 18 Νοέ 2018, 00:58

Re: Εφήμερο σουξουμούξου

Ανάρτησηαπό Θλιμμένη Κουκουβάγια » 18 Ιούν 2020, 13:09

Τι;;;!!...
Δίχως ανταπάντηση από την άμεσα ενδιαφερόμενη Beatrix aka "The Bride";...
Πιο ψοφίμι πεθαίνεις... :αντιπαράθεση: :αγαπώ:
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; (††† R.I.P. †††) those that come in by the window.




Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Εφήμερο σουξουμούξου

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 18 Ιούν 2020, 13:59

Δεν ενδιαφερομαι πια, ασχολουμαι με αλλα πραγματα. Σορρυ. :)
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."


Επιστροφή “Διάφορα Άσχετα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 2 επισκέπτες