Αναζήτηση ταινίας με την Νατάσα Μανίσαλη

Αβατάρι χρήστη
Ασάρα
Μύστης
Αναρτήσεις: 145
Εγγραφή: 30 Δεκ 2017, 10:02

Αναζήτηση ταινίας με την Νατάσα Μανίσαλη

Ανάρτησηαπό Ασάρα » 23 Οκτ 2018, 15:25

Προσπαθώ να βρω τον τίτλο μιας ταινίας (μπορεί να ήταν και τηλεταινία ή μίνι σειρά) που είχε προβληθεί κάποτε στην ΕΡΤ. Πρέπει να ήταν παραγωγή δεκαετίας 1990. Έγχρωμη.
Θυμάμαι μόνο μια σκηνή.
Σε ένα μπαρ, ένας νεαρός πηγαίνει την κοπέλα του. Την συστήνει στους γονείς του. Η μητέρα του κρύβει μια αφίσα που δείχνει μια ημίγυμνη μοναχή. Η κοπέλα, από ότι μαθαίνουμε είναι από καλή οικογένεια και σεμνή.
Σε κάποια φάση μπαίνουν στο μπαρ ένας άντρας και μια γυναίκα (τον ρόλο αυτό ερμήνευε η Μανίσαλη). Τσακώνονται με τους ιδιοκτήτες του μπαρ ενώ η κοπέλα έχει πιεί κάτι και ζαλίζεται. Την Μανίσαλη και τον φίλο της τους διώχνουν από το μπαρ, αλλά πριν φύγει προειδοποιεί την κοπέλα ότι έχει πέσει θύμα απάτης και ότι οι ιδιοκτήτες του μπαρ είναι προαγωγοί. Η κοπέλα ζητάει την βοήθεια του φίλου της ο οποίος την αγνοεί και οι ιδιοκτήτες του μπαρ την κλειδώνουν σε ένα δωμάτιο.

Δυστυχώς δεν θυμάμαι περισσότερα.
"When I was four years old, I watched my mother kill a spider... with a teacosy. Years later, I realised it was not a spider - it was my Uncle Harold."

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Αναζήτηση ταινίας με την Νατάσα Μανίσαλη

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 23 Οκτ 2018, 17:19

δεν μπορώ να βοηθήσω σε αυτό το θέμα. Απλά να ρωτήσω μήπως αν δεις την φιλμογραφία της, θυμηθείς κάτι.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Αναζήτηση ταινίας με την Νατάσα Μανίσαλη

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 12 Νοέ 2018, 15:10

Μηπως ειναι το Peppermint (1999)? :ανέκφραστος:
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Ασάρα
Μύστης
Αναρτήσεις: 145
Εγγραφή: 30 Δεκ 2017, 10:02

Re: Αναζήτηση ταινίας με την Νατάσα Μανίσαλη

Ανάρτησηαπό Ασάρα » 16 Νοέ 2018, 10:38

Έψαξα την φιλμογραφία της και δεν έχω βρει κάτι σχετικό. Δεν ξέρω βεβαια κατά πόσο πλήρης είναι.
Όσο για το Peppermint, αν θυμάμαι καλά αφορούσε την παιδική ηλικία του ήρωα και την σχέση του με την ξαδέρφη του (η Μανίσαλη νομίζω ήταν η δασκάλα του). Η ταινία (ή το επεισόδιο της σειράς) που ψάχνω αφορούσαν τον υπόκοσμο. :(
"When I was four years old, I watched my mother kill a spider... with a teacosy. Years later, I realised it was not a spider - it was my Uncle Harold."

Βίκυ Κ
Όμορφο Νιάτο
Αναρτήσεις: 1
Εγγραφή: 07 Νοέ 2018, 19:57

Re: Αναζήτηση ταινίας με την Νατάσα Μανίσαλη

Ανάρτησηαπό Βίκυ Κ » 28 Νοέ 2018, 19:23

Καλησπέρα! Αν το βρείτε, κάντε τον κόπο να με ενημερώσετε! :)))) Ενδιαφέρομαι κι εγώ για το συγκεκριμένο.


Επιστροφή “Αναζητήσεις”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 2 επισκέπτες